Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
wtorek, 10 grudzień 2019 06:36

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” to nazwa programu Instytutu Książki. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie ubiegała się o przyznanie dotacji na zakup komputerów. Wniosek złożony przez bibliotekę został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 13 617 zł. Wkład własny do zadania wynosił 2 830 zł.

Mając na uwadze cel programu pozyskaliśmy sprzęt, który będzie służył bibliotekarzom i użytkownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie oraz Filii Bibliotecznej w Zbijowie Małym.

Dzięki środkom z Instytutu Książki m.in. zakupiliśmy 2 zestawy komputerowe, 3 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne, czytnik kodów oraz jednostki zasilające (UPS-y, listwy zasilające) i mikrofony.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 3093 razy