Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 06:43

„RADOSNE NUTKI” WYSTĄPIŁY NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W CIECHANOWIE. „ŚPIEWEM DZIĘKOWAŁY BOGU I ROLNIKOM ZA DARY ZIEMI, ZA TEGOROCZNY PLON”

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wspaniałe Święto Plonów. Wieńce, które bez wątpienia można nazwać dziełami sztuki, liczne delegacje, piękna Msza Święta, pachnący chleb, występy zespołów ludowych, a wśród nich nasze „Radosne Nutki”, koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz oraz Ani Dąbrowskiej- tak w skrócie można opisać przebieg uroczystości dożynkowych województwa mazowieckiego, w których uczestniczyliśmy.

 „Nutkowa Rodzinka” udała się w niedzielę 08.09.2019r. na Dożynki Województwa Mazowieckiego do Ciechanowa, które zgromadziły tego dnia mazowieckich rolników. Towarzyszyli jej przedstawiciele władz samorządowych Gminy Mirów: wójt Artur Siwiorek, sekretarz Marek Łuszczek, rodzice dzieci oraz opiekunowie zespołu: Elżbieta Kuźdub i Jan Ulewiński. Mimo deszczowej pogody reprezentanci kilkudziesięciu gmin z całego województwa mazowieckiego pojawili się na zamkowych błoniach. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyły m.in. delegacje z całego Mazowsza, zaproszeni goście, liczni mieszkańcy miasta i okolic. Korowód dożynkowy przeszedł z placu Jana Pawła II na błonia zamkowe. Tam odprawiona została uroczysta Msza Św., odśpiewano hymn państwowy oraz przeprowadzono ceremonię dzielenia się chlebem. Starosta i starościna dożynkowi przekazali na ręce marszałka Adama Struzika, prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego oraz starosty ciechanowskiego Joanny Potockiej-Rak symboliczny bochenek chleba, wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż. Marszałek, prezydent miasta i starosta powiatu  podzielili się nim z uczestnikami Święta Plonów. Podczas Święta Plonów wręczono nagrody na najpiękniejsze wieńce. Na uczestników dożynek czekało wiele atrakcji w tym konkursy, wystawy okołorolnicze. Mogliśmy skosztować tradycyjnej kuchni mazowieckiej. Nie zabrakło koncertów – na scenie wystąpiły zespoły ludowe: „Jabłoniacy”, Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów” oraz nasze „Radosne Nutki”. Gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz oraz Ania Dąbrowska. Wieczorem Nutki uczestniczyły w znakomitym koncercie zespołu Varius Manx. Urzeczone osobowością i umiejętnościami jego wokalistki, po każdym z utworów serwowały ogromny aplauz, który przyciągnął jej uwagę. Nazwała je „Grupą xD” i podczas koncertu słała w ich kierunku miłe pozdrowienia i gesty. Dożynki były prawdziwym świętem mazowieckiego rolnictwa, regionalnej kuchni i folkloru. Były okazją, by wspólnie podziękować rolnikom za ich wytrwałość i ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi za zaproszenie.

  • a_1_grupowe_scena
  • a_2_4
  • a_3_2
  • a_ZBIORÓWKA

Simple Image Gallery Extended


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 3252 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 wrzesień 2019 10:48